Kā sagatavot sētu ziemai?

Kā sagatavot sētu ziemai?

Iestājoties gada aukstajam laikam, jāparūpējas par sētas sagatavošanu ziemai. Lai neskādētu sētas struktūrai un izskatam, tās kopšanai ziemas sezonā jāpievērš īpaša uzmanība.
Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Vairāk nekā 35 gadu pieredze automātikas izstrādājumu izveidē ļāvusi "BFT" no neliela Eiropas uzņēmuma kļūt par nu jau 120 pasaules valstīs pieprasītas automātikas preču zīmi. "BFT" tiešām ir soli priekšā pārējiem praktiskas, uzticamas un ērtas automātikas risinājumu izstrādē privātmājām, sabiedriskām ēkām un teritorijām.
Kā uzbūvēt koka sētu?

Kā uzbūvēt koka sētu?

Dārzs ir lieliska zona atpūtai un laiskiem nedēļas nogales vakariem, kur svešām acīm nav vietas. Lai patvertos no kaimiņu un garāmgājēju ziņkārīgajiem skatieniem, uzbūvē koka sētu, kas nodrošinās privātumu un mierpilnus atpūtas mirkļus.

Žogi, vārti

Žogs ir brīvi novietota inženierbūve īpašuma norobežošanai, bet vārti ir atverama žoga daļa tā šķērsošanai. Galvenokārt žogs tiek uzstādīts, lai ierobežotu vai novērstu kustību pāri robežai, kā arī pilnībā norobežotu teritoriju ar sienu.
SIA "MELDERI V" – tā ir kvalitāte!

SIA "MELDERI V" – tā ir kvalitāte!

SIA "MELDERI V" dibināta 2000. gadā un jau 15 gadus veiksmīgi darbojas Latvijas tirgū. Esam vienīgie oficiālie Polijas firmas "WISNIOWSKI" pārstāvji Latvijā.

Metāla izstrādājumi

Atkarībā no tehniskajiem parametriem, tiek izdalīti lielgabarīta un mazgabarīta metāla izstrādājumi, kuru klāsts ir ļoti plašs, jo pie tiem pieskaitāmas gan dažādas rūpnieciskās metāla konstrukcijas, gan juvelierizstrādājumi. Metāla izstrādājumi tiek izgatavoti no dažāda veida metāliem – melnā metāla, nerūsējošā tērauda, alumīnija, zelta, sudraba u.c.
"Bft" produktus izvēlas dažādiem projektiem

"Bft" produktus izvēlas dažādiem projektiem

"Bft" risinājumi Latvijā ir pieejami jau kopš 1993. gada, un pamazām arī mūsu tirgū ienāk jaunie produkti, piemēram, automātika veramām durvīm un autostāvvietu vadības sistēmas.
Dārza apžogošana – skaistumam un drošībai

Dārza apžogošana – skaistumam un drošībai

Līdz ar vasaras tuvošanos arvien vairāk laika pavadām ārā – arī iekopjot un rūpējoties par piemājas dārzu. Viena no neatņemamām dārza sastāvdaļām ir žogs vai sēta, kas kalpo gan dekoratīviem, gan arī drošības nolūkiem, lai izvairītos no nelūgtiem viesiem savā īpašumā. Viens no veidiem, kā to panākt, ir metināts dzelzs žogs.
„Betafence” piedāvā AutoCAD programmu

„Betafence” piedāvā AutoCAD programmu

Papildus arhitektu kreatīvajam darbam jaunu projektu attīstībā, lielu daļu darba laika aizņem tieši projektu tehniskā sagatavošana. Sekojot tirgus tendencēm un domājot par arhitektu darba laika efektivizēšanu, ir radīts instrumentu kopums, kas ļauj automatizēt darbietilpīgos uzdevumus un paātrināt būvniecības tehniskās dokumentācijas sagatavošanu.
Žogs tavam īpašumam

Žogs tavam īpašumam

Plānojot nožogot teritoriju, parasti domājam par robežas noteikšanu starp savu un kāda cita īpašumu. Būtībā - vienlaikus paši sev radām arī drošību un mājīguma sajūtu.
Īpašuma robežzīme un norobežojums

Īpašuma robežzīme un norobežojums

Piemājas teritoriju no apkārtējās pasaules var nodalīt dažādi – pamatīgi, tā ka ne acu skatiens, ne arī kāda dzīva radība tajā nespēj iekļūt, un arī iluzori, tikai radot nojausmu, ka aiz šīs robežas ir kaut kas cits.
Vārti piemājas teritorijai

Vārti piemājas teritorijai

Piemājas teritoriju parasti norobežo dažādu veidu žogi, un tiem vajadzīgi vārti. Vārti ir kā privātīpašuma vizītkarte, pēc kuras spriedīs par ēkas īpašnieka gaumi un turību. Paceļamie vārti, sekciju un ruļveida vārti parasti tiek izmantoti garāžām, savukārt iebraukšanai teritorijās visbiežāk izmanto veramos vai bīdāmos vārtus.
Dārza žogs - aizsegs un patvērums

Dārza žogs - aizsegs un patvērums

Ja māju un dārzu nepieciešams pasargāt no putekļiem, trokšņiem un izplūdes gāzēm, kā arī no cilvēkiem, kam var būt noziedzīgi nolūki, simbolisks žodziņš nelīdzēs. Teritorijas aizsargāšanai un aizsegšanai vajadzīgs kapitāli veidots, blīvs, izturīgs, necaurredzams, pietiekami augsts žogs, kas spēs pasargāt mājas iemītniekus no nelabvēlīgās apkārtējās vides, vai arī pa dārza perimetru jāierīko signalizācija.
Novadu aktualitātes

Novadu aktualitātes

Latvijas novados – pilsētās, ciematos un pagastos – jūlija pēdējā nedēļa iezīmējusies ar lieliem un maziem ēku un inženiersistēmu remontiem, dažiem interesantiem jaunbūvju un vides projektiem. Visvairāk jaunumu ir no Liepājas.
SIA "Melderi V" izgatavo, uzstāda vārtus un žogus, ražo būvķīmiju

SIA "Melderi V" izgatavo, uzstāda vārtus un žogus, ražo būvķīmiju

Izgatavojam un uzstādām vienplaknes paceļamos, segmenta, ruļļu un divviru garāžu vārtus privātmājām un rūpnieciskiem objektiem. Siltinātus un nesiltinātus.
Kādu žogu labāk izvēlēties, ja suns rokas zem tā un mūk no mājām?
Labdien! Kādu žogu labāk izvēlēties, ja suns rokas zem tā un mūk no mājām?
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Ja suns regulāri mūk no mājām izrokoties zem žoga, tad ir iespējams uzmontēt paneļu žogu tā apakšējo malu ierokot zemē. Vēl variants - pa perimetru ierīkot radio sētu vai uzbūvēt sunim voljēru.
Kādas dekoratīvākas un necaurredzamākas alternatīvas ir tam parastajam metāla drāšu žogam?
Labdien! Es gribētu zināt, kādas dekoratīvākas un necaurredzamākas alternatīvas ir tam parastajam metāla drāšu žogam, bet ne pārāk dārgas.
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Ja ir jau uzstādīts metāla žogs un vēlaties to padarīt necaurredzamu, tad ir iespēja izvērt cauri sieta acīm plastikāta lameles. Tās ir dažādās krāsās un paredzētas visiem žogu tipiem. Par šo lameļu pieejamību jautājiet žogu piegādātājiem.
Kādu krāsu izvēlēties koka vārtiem?
Labdien! Vai priekš koka vārtiem ir kāda speciāli paredzēta aizsargkrāsa, kas varētu pasargāt koku no ūdens izraisītās pelēšanas un uzburbšanas? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Ieteiktu Jums izvēlēties pārklāt koka vārtus ar lineļļu. To parasti izmanto koksnes impregnēšanai, koka izstrādājumu aizsardzībai pret puvi, trupi un citām bioloģiskām sēņu infekcijām, koka virsmu aizsardzībai pret UV starojumu un novecošanu. Atbildei ir informatīvs statuss!
Cik augstu žogu izvēlēties privātmājai?
Labdien! Cik augstu žogu būtu nepieciešams apvilkt privātmājai, lai vilka sugas suns nevarētu pār to pārlēkt un lai tas būtu drošs pret iebrucējiem? Respektīvi, lai tas nebūtu pārāk singrs, ka pa to varētu uzrāpties? PaldieS!
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Žogs savas funkcijas veic tikai tad, kad tas ir stingri novilkts. Vienīgais risinājums - sunim voljērs, kur sienu augstums ir 2,4m. Savukārt privātmājas teritoriju var apvilkt ar žogu "Pantanet Family" 1,8m augstumā ar acs izmēru 50x100mm un stieles diametru 2,5mm, vai žogu "Pantanet Pro...
Kādus sētas vārtus izvēlēties privātmājai?
Labdien! Kādi vārti privātmājai izmaksās lētāk un, kuri ņemot vērā apkārtējās vides ietekmi, tomēr saglabāsies ilgāk skaisti un svaigi? Koka vai metāla? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Labi kopti koka vārti, protams, saglabāsies tik pat ilgi, cik metāla vārti, jo kā mēs zinām, metāls tomēr savā būtībā ir izturīgāks materiāls kā koks. Neskatoties uz to, ja koku pastiprināti kopsiet, kas, protams, ilgtermiņā prasīs lielākus līdzekļus – būs jāpārkrāso, jāatjauno apstrādāj...
Ko darīt, lai vārti nevērtos vaļā?
Labdien! Kā var nolīmeņot vārtus, lai to viena puse visu laiku netaisītos ciet. Pieļauju, ka kaut kas sašķiebies un tiklīdz atvērto pusi neatsutēju, tie paši veras ciet, ko Jūs ieteiktu? Paldies!
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! No vēstules ir grūti pateikt, kāpēc vārtu vērtne patvaļīgi veras ciet. Visticamāk, ka tā ir staba vaina - vai nu mehāniskā trieciena rezultātā, vai sala dēļ stabs vairs nav vertikāls un tāpēc vērtne veras ciet. Novērst šo problēmu var pieregulējot eņģes (ja ražotājs ir nokomplektējis vār...
Kādu žogu izvēlēties, lai norobežotu teritoriju?
Labdien. Savu zemesgabalu, uz kura pagaidām atrodas tikai saimniecības telpa un veca garāža, vēlos nožogot. Kāds būtu lētākais un izdevīgākais variants? Šeit runa nav par skaistumu vai žoga modernumu, bet gan tīri tā, lai sirds būtu mierīga par savu īpašumu. Paldies!
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Labākais variants, protams, būtu aiziet uz žogu salonu un novērtēt to piedāvājumu, jo bieži vien domas par labāko žogu mainās to apskatot īstajā izmērā, pataustot un konsultējoties ar pārdevējiem. Pērkot žogu gan jāatceras, ka arī šeit darbojas pamatprincipi - būs vai nu lēts, vai labs ž...
Kādu žogu izvēlēties drošības faktora dēļ?
Kādu žogu izvēlēties drošības faktora dēļ? Sveiki! Ja man visvārīgākais ir drošības faktors – žoga un vārtu izvēlē – nevis vizuālais izskats, kāda tipa žogu man labāk izvēlēties?
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Principā jebkurš žogs pilda "sarga funkciju", taču vienmēr noder daži risinājumi drošības uzlabojumiem žogiem: 1.Tās būtu atstātas drātis žoga augšpusē. Tādā garumā, lai nebūtu iespējams ieķerties žoga augšpusē vai arī pārkāpt tam pāri. 2.Žoga rūtīm jābūt tādā izmērā, lai tajās nevar...
Kur iespējams iegādāties uz elektrību stāvošu žogu?
Labdien! Kur iespējams iegādāties uz elektrību stāvošu žogu? Iespēju pieslēgt strāvu žoga augšējai virsmai. Vai tas ir legāli? Uzskatu, ka apsardzes firmas pa lielam nekam neder un, lai ļaundari netiktu manā teriotijā es vēlētos uzstādīt šādu žogu un, piemēram, elektro padevi aktivizēt tikai tad,...
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Vienkāršākais variants - elektriskais gans. Bet ir pieejami arī augstas drošības sistēmas, kuras darbojas ar 10000 v strāvu. Šādi risinājumi ir gan nopietnu apsardzes firmu, gan žogu izplatītāju arsenālā.
Vai žogam nepieciešama būvatļauja?
Labdien! Vēlos uzzināt, vai žogam 1,5m vajadzīga būvatļauja?
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Būvatļauja nav nepieciešama, ja remontē vai rekonstruē jau esošu žogu. Izņemot gadījumus, kad žogs tiek nojaukt un tā vietā tiek uzcelts cits pēc dizaina atšķirīguma. Latvijā individuālajā apbūvē maksimāli atļautais žoga augstums ir 1,5 – 1,6 metri. Lai tiktu saglabāta noteiktās vides ha...

Rakstos atrasts: 15

Kā sagatavot sētu ziemai?

Kā sagatavot sētu ziemai?

Iestājoties gada aukstajam laikam, jāparūpējas par sētas sagatavošanu ziemai. Lai neskādētu sētas struktūrai un izskatam, tās kopšanai ziemas sezonā jāpievērš īpaša uzmanība.

Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Vairāk nekā 35 gadu pieredze automātikas izstrādājumu izveidē ļāvusi "BFT" no neliela Eiropas uzņēmuma kļūt par nu jau 120 pasaules valstīs pieprasītas automātikas preču zīmi. "BFT" tiešām ir soli priekšā pārējiem praktiskas, uzticamas un ērtas automātikas risinājumu izstrādē privātmājām, sabiedriskām ēkām un teritorijām.

Kā uzbūvēt koka sētu?

Kā uzbūvēt koka sētu?

Dārzs ir lieliska zona atpūtai un laiskiem nedēļas nogales vakariem, kur svešām acīm nav vietas. Lai patvertos no kaimiņu un garāmgājēju ziņkārīgajiem skatieniem, uzbūvē koka sētu, kas nodrošinās privātumu un mierpilnus atpūtas mirkļus.

Žogi, vārti

Žogs ir brīvi novietota inženierbūve īpašuma norobežošanai, bet vārti ir atverama žoga daļa tā šķērsošanai. Galvenokārt žogs tiek uzstādīts, lai ierobežotu vai novērstu kustību pāri robežai, kā arī pilnībā norobežotu teritoriju ar sienu.

Jautājumos atrasts: 30