Logu siltināšana ar kaņepēm – ilgmūžīgs un videi draudzīgs risinājums

Logu siltināšana ar kaņepēm – ilgmūžīgs un videi draudzīgs risinājums

Kaņepes ir viens no svarīgākajiem šķiedraugiem zemeslodes mērenajā joslā, kuru jau kopš seniem laikiem izmanto ēku konstrukciju siltināšanai. Kaņepju šķiedras ir ļoti izturīgas, siltumefektīvas un pilnīgi ekoloģiskas – tas ir materiāls ar pievienoto vērtību.
Jauni logi – jauns skats uz pasauli

Jauni logi – jauns skats uz pasauli

Lasi un uzzini 6 pazīmes, kas liecina par to, ka logi ir jāmaina, kā arī 6 faktorus, ko Tavā mājoklī uzlabos jaunie logi.
No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.
Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu.
Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Padomi zagļu drošām ārdurvīm

Mājas ārdurvis var būt gan droša aizsargbarjera, gan arī vājā vieta, kas tā vien aicina zagļus likt lietā savas prasmes. Ja tavas mājas durvis ir diezgan apšaubāmā stāvoklī, ņem vērā tālākminētos padomus, un padari tās drošākas.
Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Pētījums: Eiropieši masveidā cieš no zemas kvalitātes dzīvojamajām platībām

Humbolta Universitātes pētnieki Berlīnē sadarbībā ar jumta logu ražotāju "Velux" ir nākuši klajā ar pētījumu, kurā secināts, ka liela daļa Eiropas iedzīvotāju cieš no zemas kvalitātes mājokļiem. Pētījuma autori norāda uz piecām būtiskām raksturiezīmēm, kas noved pie nekvalitatīviem dzīves apstākļiem un cilvēku produktivitātes rādītāju krišanos.
Padomi ārdurvju izvēlē

Padomi ārdurvju izvēlē

Mājas ārdurvis ir ēkas vizītkarte, kas vienlaicīgi vēsta ne tikai par saimnieka gaumi un rakstura īpašībām, bet arī pasvītro mājas eksterjera dizaina risinājumus.
Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Kā nokrāsot mājas ārdurvis?

Laika gaitā mājas ārdurvis var būt nobružājušās un izbalējušas. Ja esi nolēmis, ka ir īstais laiks košām pārmaiņām, piešķir savai mājai jaunus vaibstus un izvēlies jaunu ārdurvju krāsu.
Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Logu izvēlē dod priekšroku samērīgai cenas un kvalitātes attiecībai

Izvēloties logus, aizvien vairāk klientu pievērš uzmanību produkta kvalitātes un cenas atbilstībai, nevis izvēlas logus tikai pēc zemākās cenas.
Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Četri vienkārši logu izolācijas veidi

Apkures sezonas sākšanās nozīmē, ka straujiem soļiem tuvojas ziema, bet daudziem mājokļiem vēl joprojām jāiztiek ar vecajiem logiem. Lai nodrošinātu, ka siltais gaiss, par kuru maksājam naudu, paliktu dzīvojamās telpās, nepieciešams padomāt par logu izolāciju.
Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Ko par tevi atklāj mājas ārdurvju krāsa

Mājas ārdurvis ir tavas pasaules aizsargbarjera. Ja vien tu nedzīvo īrētā vai pirktā mājā, noteikti esi saskāries ar piemērotāko durvju izvēli. Tev varbūt liksies, kas tas nav nekas īpašs, tomēr no visiem pieejamajiem modeļiem, krāsām un materiāliem tu izvēlējies tieši šīs.
Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Vasara – labākais laiks logu apkopei un pārbaudei

Kurš gan nezina senseno latviešu tautas gudrību: "Kal ratus ziemā, ragavas vasarā!". Arī logi, lai tie allaž būtu tehniskā kārtībā un labā vizuālajā izskatā, ir jāpārbauda un jākopj. Vislabāk to darīt vasarā, turklāt logu kopšana nenozīmē tikai stikla mazgāšanu un profilu jeb rāmju nospodrināšanu – jāpārbauda arī citas loga konstrukcijas detaļas un furnitūra.

Energoefektivitāte

Energoefektivitāte ir enerģijas lietderīga izmantošana. To nosaka pakāpe, kas izpaužas kā attiecība starp iegūto preci vai pakalpojumu un patērēto enerģiju. Energoefektivitātes paaugstināšanas būtība ir samazināt preču ražošanai un pakalpojumu sniegšanai patērēto enerģijas apjomu, nepazeminot to kvalitāti. Energoefektīvi risinājumi ļauj ražotājiem samazināt produktu pašizmaksu un sabiedrībai ietaupīt uz saņemto pakalpojumu rēķina.

Logi, durvis, aprīkojums

Logs ir būvniecības laikā speciāli veidota arhitektoniskā detaļa būves konstrukcijā, tā ir aila sienā, kas galvenokārt kalpo kā avots dabiskās gaismas, kā arī gaisa ieplūdei telpā. Logu izmēram, atrašanās vietai un daudzumam ir liela nozīme ēkas projektēšanas procesā.
Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Iemesli, kāpēc aizsvīst logi un veidi, kā ar to cīnīties

Logu aizsvīšana ir diezgan izplatīta problēma, ar kuru nereti saskaras gan veco koka, gan mūsdienīgu plastikāta logu īpašnieki. Turklāt otrajā gadījumā tas notiek biežāk. Būvniecības portāls abc.lv iesaka apskatīt iespējamos iemeslus, kāpēc rodas šī problēma un saprast, kā ar to cīnīties.
Metāla durvis – labākais ''sargs''

Metāla durvis – labākais ''sargs''

Uzsākot mājokļa remontdarbus vai būvējot māju, bieži vien tiek nolemts iegādāties drošas metāla durvis. Šobrīd šādu durvju iegāde nesagādā problēmas, tirgū pieejamas dažādas konstrukcijas un dizains, turklāt pieejami arī metāla durvju uzstādīšanas speciālisti.
Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Uguns testā koka durvis iztur 73 minūtes

Koka logu un durvju ražotāja SIA "Flora" izgatavotās ugunsdrošās koka durvis var aizturēt uguni līdz pat 73 minūtēm. To apliecina "BM Trada" Latvija sertifikāts, kurš izsniegts balstoties uz durvju dedzināšanas eksperimentu setificētā laboratorijā, kas atrodas Lielbritānijā.
Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Karnīzes nozīme interjera noformējumā

Loga noformējumā svarīga ir ne tikai aizkaru vai žalūziju izvēle, nozīme ir arī karnīzei. Tieši karnīze nodrošina aizkaru lietošanas ērtumu un pievilcīgu interjeru. Ņemot vērā, ka tirgū ir ļoti liels piedāvājums, būvniecības portāls abc.lv piedāvā iepazīties ar vairākiem ieteikumiem, kā izvēlēties karnīzi un neapjukt to daudzveidībā.
Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai

Praktiski ikvienam no mums patīk, kad mājās ir daudz logu, pateicoties kuriem kļūst daudz gaišāk un mājīgāk. Tomēr, sākoties aukstajam laikam, caur tiem notiek lielāki siltuma zudumi, un tad jāsāk aizdomāties par siltināšanu.
Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Būvinženieris Juris Biršs: „Lai no mājas izdzītu pelējumu, jāatbrīvojas no mitruma!"

Īpaši ziemā daudzos mājokļos saskaras ar nepatīkamu problēmu – uz ārsienām, kā arī ap un zem logiem pelē... Un pelējums, kā zināms, ne tikai neestētiski izskatās, bet arī ir kaitīgs cilvēka veselībai, tas var veicināt dažādas elpošanas ceļu saslimšanas. Notīrot pelējumu ar pretpelējuma līdzekli, tas pēc neilga laika atkal parādās... Vai maz ir iespējams kāds risinājums, lai pelējumu iznīdētu pavisam?
Kādi plusi ir koka logiem un kādi "pakašniekiem"?
Labdien! Kādi plusi ir koka logiem un kādi "pakašniekiem"? Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! PVC stikla pakešu logu priekšrocības: * cena - tie faktiski vienmēr ir lētāki par koka logiem ar stikla paketēm; * ērti kopjami - neprasa no saimnieka puses kopšanu un uzturēšanu. Koka logu priekšrocības samērā precīzi ar aprakstītas šajā saitē: http://www.domlv.lv/images/index.php?n...
Ko darīt, ja man ielikti pakešu logi koka mājā, bet tiem apkārt ir putas?
Labdien! Es vēlējos uzzināt, ko darīt, ja man ielikti pakešu logi koka mājā, bet tiem apkārt ir putas, ko tagad varētu darīt? Respektīvi, tās putas savu laiku jau ir nokalpojušas.

Labdien! Manuprāt, putas nav ilglaicīgs un labs materiāls. Tāpēc iesaku – starp loga rāmi un ailu šo spraugu, kas ir 2, 5 cm, blīvēt ar tādu materiālu kā dabiskas linu pakulas. Tad rieviņu, ko atstājam brīvu, aizpildām ar tādu materiālu kā permačings (ASV špaktele), jeb tam līdzīgu. Noslēgumā, šos ...
Koka logi kalpo ilgāk kā pakašnieki?
Labdien! Koka logi kalpo ilgāk kā pakašnieki?
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Ja ar "pakešniekiem" mēs saprotam PVC logus ar stikla paketēm, tad kalpošanas laiks varētu būt vienāds. Jāatceras, ka koka logs tomēr ir izgatavots no dabīga koka, kuru ietekmē mitrums. koka loga kalpošanas laiks būs vienāds vai pat ilgāks salīdzinājumā ar PVC logiem - tikai pie pareizas e...
Varbūt ir kādas īpaši drošas slēdzenes pieejamas?
Labdien! Mums jau 2 reizi apzaga dzīvokli, varbūt ir kādas īpaši drošas slēdzenes pieejamas, jo es vairs tiešām nezinu, ko darīt, tas ko nopirkām pa jaunu arī neder...
Atbild:
Edgars Kārkliņš
Labdien! Mēs esam, paaugstinātas drošības un izturības, ABLOY prodkcijas autorizētie dīleri. Ja vēlaties droši aizslēgt savas durvis, vērsieties pie mums uz vekalu A.Čaka ielā 65., Rīgā. Mēs ieteiksim labāko risinājumu jūsu vēlmēm. Mob.t. 26590059
Ko darīt, vai strādnieki, firma utt…, kaut ko izdarīja nepareizi?
Labdien, pirms gada es ieliku plastikāta logus, bet viņi starp tiem diviem logiem svīst… ko darīt, vai strādnieki, firma utt… kaut ko izdarīja nepareizi?
Atbild:
Toms Bērziņš
Labdien! Ir izgatavotas nekvalitatīvas stikla paketes, nepietiekami daudz abporbents. Jāmaina paketes.
Kurā vērtnē būtu pareizāk likt stikla paketes?
Labdien! Ir esoši labi koka futerlogi ar ~15cm atstarpi starp stikliem. Lai paaugstinātu siltuma noturību caur stiklu, gribu ielikt stikla paketes. Kurā vērtnē to būtu pareizāk darīt - ārējā vai iekšējā? Paldies!

Labdien! Sākumā jāsaprot, ka futerlogi ir klasiski, agrāk taisīti, labi logi. Uzskatu, ka sākumā iekšējā logā ir jāliek stikla paketes. Līdzīgi kā to dara ar mājas siltināšanu, to var siltināt gan no iekšpuses, gan no ārpuses.
Kā pareizi ielikt logus jaunceltnē?
Labdien! Šovasar plānoju ielikt logus savā jaunuzceltajā guļbaļķu mājā, tāpēc vēlos zināt kādi priekšdarbi man būtu jāievēro, lai logi nesvīstu un neveidotos pelējums? Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Lai logi nesvīstu un neveidotos pelējums, jebkurai ēkai nepieciešama ventilācija. Cilvēkam dzīvojot telpās - mazgājoties, gatavojot ēdienu u.tml. patstāvīgi izdalās mitrums, kuru nepieciešams no telpas izvadīt. Modernās logu konstrukcijas ir blīvas un gaisa apmaiņa caur tām nenotiek. Tač...
Ko darīt, ja koka logu tonējums ir nogājis?
Labdien! Nomainīju mājai jaunus koka logus, atstāju nekrāsotus, tikai tonētus un lakotus, tā lai var redzēt koku. Pagājuši trīs gadi, lakojums saules pusē ir daļēji zudis, tonis arī, koks palicis pelēks. Ko darīt? Paldies!

Labdien! Laka, kas tika uzklāta uz koka, ir saplaisājusi un, mitruma ietekmē, koks ir palicis pelēks. Šajā gadījumā laka ir jātīra nost, un tad ieteicams koku krāsot ar lineļļas krāsām.
Vai drīkst pirmā stāva dzīvoklī izņemt logu un balkona durvis?
Labdien! Vai drīkst pirmā stāva dzīvoklī izņemt logu un balkona durvis, kurš istabu savieno ar lodžiju (lodžija stiklota)? Netiek izjaukta logam apakšējā daļa, palodze arī paliek kā plaukts. Ja drīkst tā darīt, kā pareizi nosiltināt lodžiju no apakšas un no sāniem?

Labdien! Būs lieli siltuma zudumi. Jebkurai telpai palielinot ārsienu norobežojošo konstrukciju – garumu platumu un laukumu, mēs pakļaujam sevi lielākiem siltuma zudumiem. Arī šajā gadījumā šeit parādīsies lauztas līnijas, lauztas un izvirzītas plaknes, tāpēc nebūtu sevišķi ieteicams to darīt. Ot...
Vai varu pieprasīt firmai logu nomaiņu?
Labdien! Ja loga vērtnei sabojājies mehānisms un garantija vēl ir 1 gads, tad es droši varu sakontaktēties ar attiecīgo logu firmu un pieprasīt logu nomaiņu, jo paši logi kopumā (ne tikai mehānisms) ir ļoti nekvalitatīvi? Paldies!
Atbild:
Andrejs Filipovs
Labdien! Ja garantija ir spēkā, un Jums uz rokām ir dotās firmas parakstīts līgums ar noteikto garantijas termiņu, tad droši varat vērsties attiecīgajā firmā un pieprasīt loga garantijas remontu. Par visa loga nomaiņu ir strīdīgs jautājums, varbūt logs, pēc furnitūras nomaiņas, ir tikai jāpieregu...

Rakstos atrasts: 57

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?

Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Pazīmes, ka pienācis laiks nomainīt logus

Vienkārši logu remontdarbi var novērst nelielas problēmas, tomēr, ja logi ir veci un beidzies to ekspluatācijas laiks, tie vairs pilnībā nepilda savas pamatfunkcijas, tāpēc būtu nepieciešams apsvērt logu nomaiņu.

Jautājumos atrasts: 83

Kā novērst atstarpi starp balkona durvīm un aplodu?

Labdien! Pirms 3 gadiem nomainījām vecos koka logus pret jauniem koka logiem, bet pagājušajā ziemā starp balkona durvīm un aplodu parādījās ~4mm atstarpe. Logi tiek regulāri eļļoti un kopti. Kāpēc tā notika? Kā to novērst? Ziemā aukstums nāk iekšā. Paldies!

Restaurēt koka logus vai mainīt tos pret plastmasas logiem?

Labdien! Mājās ir koka logi. Ir vēlme noturēt mājās pēc iespējas vairāk siltuma, taču nevaru izlemt, kā būtu labāk - restaurēt / nosiltināt esošos koka logus vai mainīt pret jauniem plastmasas logiem? Kādas ir šo abu variantu priekšrocības un trūkumi? Gan no efektivitātes, gan taupības viedokļa. ...