Hermētiķa šuves atjaunošana ap vannu un izlietni

Hermētiķa šuves atjaunošana ap vannu un izlietni

Silikona hermetizējošo šuvi ap vannu un izlietni laika gaitā sabojā pelējuma sēnīte. To, protams, var mēģināt notīrīt, tomēr šuve pamazām atdalās no virsmas, radot vizuāli nepievilcīgu izskatu. Šādā situācijā nepieciešama hermētiķa šuves atjaunošana.
Sanitārā tehnika: iebūvējama vai brīvi stāvoša?

Sanitārā tehnika: iebūvējama vai brīvi stāvoša?

Sanitārās tehnikas izvēle var radīt apjukumu, jo mūsdienās pieejams ļoti plašs dažādu modeļu klāsts. Vēl grūtāk, ja nav skaidrs vannas istabas dizains un stils, turklāt jātiek arī skaidrībā ar savām vēlmēm un vajadzībām.
Kā novērst pelējuma veidošanos uz dušas aizkariem?

Kā novērst pelējuma veidošanos uz dušas aizkariem?

Pelējuma veidošanos uz dušas aizkariem veicina mitrums, kas pēc mazgāšanās saglabājas vannasistabā. Kad pelējums izpleties lielos apmēros, mēs parasti iegādājamies jaunus aizkariņus un vecos izmetam. Lai nebūtu lieki jātērē nauda, negaidi pelējuma parādīšanos, bet laicīgi to novērs.
Kā izveidot kompaktdisku sienu?

Kā izveidot kompaktdisku sienu?

Tehnoloģijas attīstās zibenīgi. Retais vēl ikdienā regulāri izmanto mūzikas un filmu kompaktdiskus, jo visa nepieciešamā informācija pieejama internetā un tiek glabāta zibatmiņā. Ja nezini, ko iesākt ar veco kompaktdisku kaudzīti, izveido oriģināli spožu sienu!
Septiņas idejas, kā pielāgot īrētu mitekli

Septiņas idejas, kā pielāgot īrētu mitekli

Skrūvēt plauktus pie sienas – nedrīkst, pārlīmēt tapetes – nedrīkst, mainīt mēbeles – nedrīkst. Īrnieks ir tikai ciemiņš, kuram bieži vien bez mājokļa īpašnieka ziņas nav tiesību pat izsaukt elektriķi vai salabot tualetes podu. Lai gan šādā vietā nevar veikt pastāvīgas pārmaiņas, ir iespējams veikt dažus uzlabojumus.
Kā mazu vannasistabu padarīt vizuāli plašāku

Kā mazu vannasistabu padarīt vizuāli plašāku

Lai gan arvien biežāk jaunbūvēs tiek veidotas plašas un gaišas vannasistabas, tomēr lielākoties mūsu valstī saglabājušās mazas, necilas higiēnas zonas, kurās atrasta vieta tikai nepieciešamākajiem objektiem. Lai nebūtu jāveic ievērojami pārbūves darbi, ietaupi vietu un iegūsti vizuāli plašāku telpu ar gaismas, krāsas un citu elementu palīdzību.
Vannasistabas iekārtošanas aktualitātes

Vannasistabas iekārtošanas aktualitātes

Vasara ir laiks, kad klienti izvēlas veikt ne tikai āra darbus, bet arī iekšdarbu remontu, izvēloties gaišus toņus un šogad aktuālos ziedu rakstus.
Keramiskās flīzes vannasistabai

Keramiskās flīzes vannasistabai

Vannasistaba ir nozīmīga mājas telpa, kas arvien biežāk pilda ne tikai higiēnas zonas funkcijas, bet arī nodrošina iespēju relaksēties. Skaista apkārtējā vide ir vērā ņemams pilnvērtīgas atpūtas priekšnoteikums, tāpēc vannasistabas dizainā lieliski iederēsies keramiskās flīzes.

Vannasistaba, tualete, duša

Vannasistaba, tualete un duša ir svarīgākās mājas telpas, jo tās atvēlētas cilvēka personiskajai higiēnai. Primāri tajās atrodas sanitārais mezgls – vanna vai dušas kabīne, izlietne, reizēm arī klozetpods, bidē un pisuārs. Dažādās ēkās tualete un duša var būt gan atsevišķas telpas, gan arī apvienotas ar vannasistabu. Āra teritorijās tualete tiek izvietota kā atsevišķa ēka. Agrāk standartveida dzīvokļos higiēnas zonai tika iedalīta minimāla kvadratūra (2 - 4m ), paredzot tikai tās pamatfunkciju nodrošināšanu, tomēr šobrīd vannasistaba bieži tiek veidota kā relaksējoša atpūtas zona, atvēlot tai aizvien lielāku platību.
Spogulis vannasistabā kā svarīgs interjera elements

Spogulis vannasistabā kā svarīgs interjera elements

Vannasistabas spogulis var būt ļoti vienkāršs, var būt bagātīgi dekorēts, kā arī var būt mazs vai tieši pretēji pārklāt gandrīz visu sienu. Viena lieta ir skaidra – bez tā vannasistaba ir nepilnvērtīga.
Flīzes vannasistabas apdarē

Flīzes vannasistabas apdarē

Par mūsdienu vannasistabas ''rozīnīti'' var uzskatīt keramiskās flīzes. Tieši tās šo telpu papildina, padara skaistāku, mājīgāku un rada neatkārtojamu stilu. Taču bieži vien rodas jautājums - kāda veida flīzes izvēlēties vannasistabai? Kādām tām ir jābūt, lai spētu pilnvērtīgi izturēt mitruma ietekmi?
8 oriģināli aksesuāri vannas istabai

8 oriģināli aksesuāri vannas istabai

Ikvienā vannas istabā noteikti atradīsies trauciņš ziepēm, zobu birstēm, šķidro ziepju dozators un citas higiēnai nepieciešamās lietas. Dizaineri nepārtraukti cenšas vienkāršot un izrotāt mūsu dzīvi, veidojot aksesuārus katrai mūsu mājokļa daļai. Piedāvājam apskatīt oriģinālus vannas istabas aksesuārus.
Dušas kabīne - vieta, kur atspirdzināties

Dušas kabīne - vieta, kur atspirdzināties

Jauninājumu ieviešana visās dzīves nozarēs maina cilvēku ieradumus. Ja vēl pavisam nesen par ideālu atpūtu uzskatījām mazgāšanos vannā, tad tagad mūsu dzīvokļos aizvien biežāk to aizstāj dušas kabīne.
Mājokļa uzkopšanas darbus jāsāk ar virtuvi

Mājokļa uzkopšanas darbus jāsāk ar virtuvi

Daudzas sievietes mājokļa uzkopšanu veic haotiski, atņemot sev ļoti daudz laika, spēka un nervu. Noskaidro, kā visefektīvāk veikt uzkopšanu un ar kādām darbībām jāsāk šis process.
Interjeriste: Ērta vanna jāpielaiko kā žakete, tajā ieguļoties

Interjeriste: Ērta vanna jāpielaiko kā žakete, tajā ieguļoties

"Meklējot komfortablāko vannu, vispirms, protams, vajadzētu novērtēt tās izmēru - dziļumu, garumu un platumu. Vannai nevajadzētu būt pārāk seklai, lai tajā iesēžoties, ūdens nelītu pāri," skaidro interjeriste Antra Lielmane.
"Feini ANTIKALK" – vāji putojošs mazgāšanas un tīrīšanas līdzeklis

"Feini ANTIKALK" – vāji putojošs mazgāšanas un tīrīšanas līdzeklis

"Feini ANTIKALK" ir īpaši SIA "LITAVA" izstrādāts atkaļķošanas līdzeklis – videi un cilvēkam draudzīgs, nebojā iekārtas, caurules un arī savienojumus no vara un citus krāsainus metālus.
Kādu vannu izvēlēties?

Kādu vannu izvēlēties?

Ir pienācis brīdis, kad esat nolēmuši veikt remontu vannas istabā. Jau esat padomājuši par teju visu - izlietnes, vannas un dvieļu žāvētāja novietojumu, nopirkuši flīzes un visus nepieciešamos darbarīkus un aksesuārus. Taču pats galvenais ir – kādu vannu izvēlēties? Iespējas ir vairākas.
Pārmaiņas vannasistabā

Pārmaiņas vannasistabā

Varbūt laiks ieviest pārmaiņas vannasistabā? Īsumā par to, kas jāņem vērā dušas vietā liekot vannu, un vannas vietā liekot dušu.
Tualete asu izjūtu cienītājiem

Tualete asu izjūtu cienītājiem

Interesantu pielietojumu lifta šahtai atradusi Hernandez Silva Arquitecto studija, radot, iespējams, visbiedējošāko tualeti pasaulē.
Vitra Istanbul – viena dizaina valoda.

Vitra Istanbul – viena dizaina valoda.

<b>Vitra Istanbul – fiziskā un garīgā māja no Vitra.</b>
Vai jāmaina skaitītājs, kas mēdz apstāties?
Labdien! Vasarā mainīti ūdens skaitītāji, tomēr virtuves aukstā ūdens skaitītājs mēdz apstāties. Zvanījām uzstādītājiem, viņi teica, ka tā kādreiz varot notikt, ja ieķēries kāds gruzis - lai pasitot pa skaitītāju. Tā arī izdarījām un skaitītājs atsāka griezties, tomēr nedēļas sākumā vienas dienas li...
Atbild:
Andrejs Garders
Labdien! Kā jebkura bojāta ierīce, arī šī būtu jāmaina. Pirms skaitītāja gan derētu uzlikt filtru.
Vai dušas uzgaļi, kas jonizē un attīra ūdeni patiešām darbojas?
Labdien! Esmu lasījusi par dušas uzgaļiem, kas sola attīrīt ūdeni, to jonizēt utt. Tā tas arī notiek vai tas ir mārketinga triks? Ir doma iegādāties "Akvafor" uzgali, bet māc šaubas.
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Visticamāk, ka tas tomēr ir mārketinga triks, jo ūdens attīrīšanai nepieciešams ilgāks laiks, ko īsais tecēšanas brīdis caur dušas klausuli nespēj nodrošināt.
Kā tikt vaļā no kondensāta?
Labdien! Dzīvoju pagarbstāva dzīvoklītī, tualete un vannasistaba ir kopā, bet tualetes pods ir ievietos tādā mazākā nodalījumā, kur visas ir ārējās sienas. Ir liels aukstums un var pat sajust kā pūš vējš. Problēma ir tāda, ka visulaiku pie tualetes poda ir slapjš. Skatījāmies - nekur ūdens netek,...
Atbild:
Edgars Kuģenieks
Labdien! Aprakstītajā situācijā tas visticamākais ir kondensāts - dēļ pazeminātas telpas gaisa temperatūras un/vai paaugstināta gaisa relatīvā mitruma. Īstermiņa risinājums - vajadzētu palielināt telpas temperatūru (var izmantot elektrisko sildītāju). Ilgtermiņa risinājums - vajadzētu uzlabot ārsi...
Vai tas, ka siltā ūdens boilers novietots ēkas visaukstākajā istabā kādā veidā ietekmē elektroenerģijas patēriņu?
Labdien! Vai tas, ka siltā ūdens boilers (darbojas uz elektrības) novietots ēkas visaukstākajā istabā (sienas pagaidām nav nosiltinātas) kādā veidā ietekmē elektroenerģijas patēriņu? Vai ir atšķirība, ja boilers stāv telpā, kur temperatūra ir 0 līdz +10, vai, ja stāv telpā, kur temperatūra ir vid...
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Boileram jāatrodas apsildāmā telpā, jo pretējā gadījumā izmaksas par elektrību patiešām varētu būt augstākas. Tāpat boilers varētu sabojāties un nefunkcionēt kā vajadzētu.
Vai vannas istabas sienā varu veidot gaisa cirkulācijas atveri?
Labdien! Mēs lauku mājā veicam remontu. Remontējam virtuvi, blakus būs vannas istaba. Sakiet, lūdzu, vai, lai apsildītu vannas istabu, varu sienā veidot gaisa cirkulācijas atveri - vienu augšā, otru lejā, lai būtu gaisa cirkulācija un siltais gaiss no virtuves apsildītu arī vannas istabu? Pald...

Labdien! Šajā gadījumā pastāv trīs iespējas 1. Virtuves kurtuvi apgādāt ar tādu kā gaisa atvadu jeb nelielu ventilatoru, kurš pūš gaisu iekšā vannasistabā. 2. Veidot šo cirkulāciju līdzīgi kā pagraba ventilācijas sistēmu, taču šajā gadījumā ir jāveido spēcīga vilkme, kas savukārt spēcīgi atdz...
Kā pasargāt ūdens apgādes sistēmu no sasalšanas?
Labdien! Dzīvoju vecā lauku mājā, kurā ir ierīkots ūdens vads ar vannas istabu un tualeti. Ziemā šai mājā nedzīvoju un rodas problēma – kā pasargāt ūdens apgādes sistēmu no sasalšanas. Aprakstīšu sistēmu, kā saprotu. Mājā atrodas spiedkatls, akā ir ūdens sūknis un, kā saprotu, ūdens vada galā ir ...

Labdien! Kad tuvojas periods, kad parādās slikti laikasptākļi un vairs nedzīvojat šajā mājā, bet ūdens vēl nav izpūsts tad būtu iespēja izmantot ķīmiju. Sistēmā ielaiž kādu no ķīmiskām vielām, kas pazeminās sasalšanas temperatūru. Savukārt, ja ūdens tiek lietots uzturā, tad ķīmiskos ceļus nebūtu ...
Vai ir jēga flīzēt vannas istabas grīdu zem vannas?
Labdien! Šobrīd iekārtoju vannasistabu, sakiet, vai būtu jēga flīzēt grīdu zem vannas? Ko tas mainītu? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Vairāk informācijas un atbildi lasiet šeit: http://abc.lv/?article=eksperte_flizes_zem_vannas Atbildei ir informatīvs statuss!
Kādēļ no krāna netek vienādi silts ūdens?
Labdien! Kāds varētu būt iemesls tam, ja mājās atgriežu silto ūdeni līdz galam un citreiz tas nu tiešām ļoti lēni iesilst, varu gaidīt pat 5 minūtes, kamēr normāli var noskaloties, bet citreiz atgriežu un uzreiz verdošs ūdens. Kas to kontrolē? Kāpēc tā notiek? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Tas varētu būt atkarīgs no vairākiem faktoriem. Bieži vien tas ir atkarīgs no ūdens spiediena, no tā cik "noslogotas" ir ūdens trubas. Bet iesakām Jums izsaukt santehniķi, lai pārbaudītu vai nav izveidojies aizsērējums. Atbildei ir informatīvs statuss@!
Kā iegādāties kvalitatīvu ūdens maisītāju?
Labdien! Nepieciešams iegādāties ūdens maisītāju. Vai lētāki maisītāji ātrāk sāks rūsēt un ar laiku no tiem tecēs netīrāks ūdens? Esmu dzirdējis, ka tos taisot tiem tiek piejaukti klāt kaut kādi metālu savienojumi, kas ir attiecīgi lētāki un tāpēc tā notiekot. Vai tas ir/ nav atkarīgs no tā? P...
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Lai iegādātos kvalitatīvu ūdens maisītāju, Jums būtu jādodas uz kādu no lielākajiem santehnikas veikaliem. Tur attiecīgie profesionāļi, izprotot Jūsu situāciju, spēs ieteikt atbilstošāko maisītāju gan pēc finansiālajiem, gan izmantošanas aspektiem. Atbildei ir informatīvs statuss!

Rakstos atrasts: 64

Grīdas segums dušas telpai

Grīdas segums dušas telpai

Būvējot un renovējot, uzmanības centrā ir mājas centrālo telpu grīdas segums, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par dušas zonu. Ja esi atteicies no ierastās dušas kabīnes un vēlies veidot mazgāšanās telpu, nepieciešams rūpīgi pārdomāt piemērotāko un ūdenim draudzīgāko grīdas seguma materiālu.

Jautājumos atrasts: 21

Vai jāmaina skaitītājs, kas mēdz apstāties?

Labdien! Vasarā mainīti ūdens skaitītāji, tomēr virtuves aukstā ūdens skaitītājs mēdz apstāties. Zvanījām uzstādītājiem, viņi teica, ka tā kādreiz varot notikt, ja ieķēries kāds gruzis - lai pasitot pa skaitītāju. Tā arī izdarījām un skaitītājs atsāka griezties, tomēr nedēļas sākumā vienas dienas li...

Kā tikt vaļā no kondensāta?

Labdien! Dzīvoju pagarbstāva dzīvoklītī, tualete un vannasistaba ir kopā, bet tualetes pods ir ievietos tādā mazākā nodalījumā, kur visas ir ārējās sienas. Ir liels aukstums un var pat sajust kā pūš vējš. Problēma ir tāda, ka visulaiku pie tualetes poda ir slapjš. Skatījāmies - nekur ūdens netek,...