6 pazīmes, pēc kurām noteikt, ka mēbele veidota no īsta koka

Koka mēbeles ir grezns papildinājums ikvienam interjeram. Lai mēbeles kalpotu ilgu laiku, ir jāsaprot, kuras no tām ir veidotas no īsta koka, nevis no lamināta vai finiera. Ir vairāki faktori, uz kuriem jāraugās.

1. Svars

Īsta koka mēbeles ir smagas – ļoti smagas. Ja mēbele ir samērā viegla, tā visticamāk nav veidota no koka.

2. Atvilktņu stiprinājuma veids

„Bezdelīgas astes” stiprinājums ir labas kvalitātes koka izstrādājuma pazīme. Jāpiemin, ka šādām mēbelēm var būt arī finiera detaļas, tomēr šāds savienojuma veids var būt tikai mēbelēm, kuru pamatne veidota no koka.

3. Sāni un apakša

Apskati mēbeles sānu daļas un apakšu. Ja tā ir no finiera, tu varēsi redzēt finiera plāksnes stiprinājumu pie mēbeles priekšpuses.

Ja mēbeles apakšā redzams materiāls bez pārklājuma, visticamāk tas ir īsts koks. Ar laminātu parasti klāj visu mēbeli pilnībā.

Finiera mēbelēm varēs redzēt horizontālu šķiedru rakstu, turpretī koka mēbelēm malās nav šķiedru.

4. Šķiedras

Ja tu vari sajust šķiedras un nelīdzenu tekstūru, tas ir masīvkoks. Dažreiz ir grūti sajust to ar pirkstgaliem, it īpaši, ja mēbele ir iepakota, tāpēc materiāla noteikšanā būs jāpaļaujas tikai uz redzi. Ja tu vari saskatīt šķiedras, bet to raksts šķietami atkārtojas, tām nav izteiktas tekstūras un virsma ir perfekti gluda, visticamāk tas ir finieris. Ja šķiedru nav vispār, visticamāk tas ir lamināts.

5. Izgrebtas detaļas

Ja uz mēbeles ir izgrebti ornamenti, tas noteikti ir koks. Lamināts un finieris nav piemērots izgrebšanai.

6. Cena

Pavisam vienkārši – masīvkoks ir dārgs. Starp finiera, lamināta un koka mēbeļu cenām ir liela atšķirība.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!