Kā no piebraucamā ceļa notīrīt motoreļļas traipus?

Katram reiz gadījies saskarties ar neglītiem motoreļļas plankumiem uz mājas piebraucamā ceļa. Tie pamatīgi bojā kopējo skatu un, šķiet, ka nav iztīrāmi, tomēr sameklē dzinēja tīrīšanas līdzekli un, iespējams, jau pavisam drīz tiksi pie tīra celiņa.

Svaigi eļļas pleķi

Jo svaigāks eļļas pleķis, jo lielāka iespēja, ka to pilnībā izdosies iztīrīt.

Vispirms eļļas pleķim uzber smiltis, skaidas vai mājdzīvnieku pakaišus, lai apturētu eļļas izplatīšanos.

Pēc tam, izmantojot absorbējošu dvieli, drāniņu vai pulveri, uzsūc izlieto eļļu. Pleķi apstrādā ar dzinēja tīrīšanas līdzekli un ļauj tam iedarboties atbilstoši ražotāja norādījumiem. Kad līdzeklis iedarbojies, noskalo virsmu ar ūdeni. Izmanto šļūteni ar atbilstošu uzgali, lai ūdenim būtu pietiekami liels spiediens.

 

 

Ieēdušies eļļas pleķi

Gluži tāpat kā iepriekš, arī jau krietnu laiku nostāvējušu eļļas pleķi nepieciešams apbērt ar smiltīm, skaidām vai mājdzīvnieku pakaišiem. Tomēr, atšķirībā no svaigu eļļas pleķu tīrīšanas, šajā gadījumā smiltis nepieciešamas, lai būtu iespējams veikt tīrīšanu.

 

 

Izgatavo tīrīšanas līdzekli. Tam nepieciešams laims un terpentīns attiecībā 1:2. Samaisi mikstūru ar krāsu maisītāju. Laima un terpentīna tīrīšanas līdzekli 6mm biezā kārtā uzklāj uz ar smiltīm noklātā eļļas pleķa. Izmanto metāla lāpstiņu. Pārliecinies, ka maisījums uzklāts ar rezervi – apmēram 50mm platumā ap pleķi.

 

 

Eļļas pleķi apklāj ar plastmasas plēvi un atstāj uz 24 stundām. Plēvi nostiprini ar akmeņiem, tāpēc tai jābūt pietiekami lielai – akmeņi nedrīkst atrasties uz apstrādātās virsmas. Nākamajā dienā noņem plēvi un ar metāla lāpstiņu nokasi maisījumu un smiltis.

 

 

 

Pēc tam sajauc ¼ veļas pulvera ar 4l silta ūdens. Uzklāj līdzekli uz traipa un, izmantojot asu neilona saru birsti, berz, līdz eļļas pleķis vairs nav manāms.

 

 

 

 

Noskalo virsmu ar ūdeni, izmantojot šļūteni ar atbilstošu uzgali.

 

 

 

 

 

Foto: www.wikihow.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!