''Latvenergo'', visticamāk, tirgos gāzi atvērtajā tirgū; pie konkrētiem nosacījumiem elektrību varētu pārdot arī Somijā

Foto: LETA

AS ''Latvenergo'', visticamāk, tirgos gāzi pēc dabasgāzes tirgus atvēršanas, kas paredzēta 2017.gada aprīlī, šodien žurnālistiem pastāstīja uzņēmuma vadība.

''Latvenergo'' šodien prezentēja un stāstīja par koncerna ilgtermiņa darbības stratēģiju no 2017. līdz 2022.gadam.
 
Kompānijas komercdirektors Uldis Bariss pauda, ka ''Latvenergo'', visticamāk, šajā tirgū būs, turklāt tas, ka uzņēmums ir lielākais gāzes patērētājs valstī, ir tikai priekšrocība. ''Latvenergo'' gadā patērē vairāk gāzi nekā, piemēram, Igaunijā kopumā, tāpēc, izstrādājot elektroenerģijas ražošanai pakārtotu gāzes iepirkuma portfeli, daļu no tā varētu piedāvāt tālāk brīvajā tirgū.
 
Savukārt uzņēmuma ražošanas direktors Māris Kuņickis atzina, ka patlaban vēl nav skaidrības, vai tas tiks darīts gan mājsaimniecību, gan juridisko personu tirgū. Viss atkarīgs no regulējuma un tā, cik tirgus būs likvīds - kā reaģēs mājsaimniecības, vai tiešām būs iespēja iegādāties gāzi no alternatīviem avotiem un vai AS ''Latvijas Gāze'' nebūs priekšrocības tirgū.
 
Kompānijas darbības stratēģija arī paredz izvērtēt iespēju paplašināt darbību uz Ziemeļu valstu tirgiem. Piemēram, elektroenerģiju varētu piedāvāt Somijas tirgū, taču patlaban tajā sadales sistēma ir sadrumstalota, kā arī saistīta ar elektroenerģijas tirgotājiem un vietējām pašvaldībām, kas apgrūtinātu ''Latvenergo'' ieiešanu šajā tirgū.
 
Pēc Barisa teiktā, Somijā gan strādā pie vienota datu centra izveides elektroapgādē. Tas varētu šos šķēršļus novērst un pavērt uzņēmumam iespējas ieiet Somijas tirgū.
 
Aģentūra LETA jau rakstīja, ka "Latvenergo" koncerns šogad deviņos mēnešos strādāja ar 678,2 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,1% mazāk nekā attiecīgajā laikā pērn, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 37,5% - līdz 94,3 miljoniem eiro.
 
"Latvenergo" koncerns ir Baltijas mēroga energouzņēmums, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un pārdošanu, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades sistēmas aktīvu nomu.
 
"Latvenergo" koncernā ir mātessabiedrība AS "Latvenergo" un meitassabiedrības - AS "Latvijas Elektriskie tīkli", AS "Sadales tīkls", "Elektrum Eesti", "Elektrum Lietuva", AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" un SIA "Liepājas enerģija".
 
LETA
 
2016.gada 16.decembrī
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!